Змагання юних туристів-краєзнавців – 2013

Змагання юних туристів-краєзнавців  - 2013

Змагання юних туристів-краєзнавців  - 2013З метою пропаганди серед учнів шкіл міста здорового способу життя, правильного поводження на природі, ознайомлення і навчання учнів основ туризму і спортивного орієнтування та підвищення туристичної майстерності 29-31 травня 2013 р. відбулися міські змагання з прикладного туризму серед учнів 5-6, 7-8 класів, присвячені Дню Героїв.

Перший день змагань, а це 24-х-кілометровий крос-похід по маршрутом урочище Помярки – “Іваники” – с. Зимівки – Орівський хребет – “Буберня” -Трускавець, вимагав від учасників достатньої витривалості, цілеспрямованості та взаємодопомоги, другий день учні змагалися у швидкості, силі та спритності.

У змаганні “Смуга перешкод”, яке включало зняття намету, подолання рову за допомогою маятника(“тарзанка”), подолання болота за допомогою жердин, прискорений біг, перенесення умовного потерпілого, встановлення намету, перемогу отримали команди 5-х, 6-х класів СШ№1 та 7-х, 8-х класів НВК “СЗШ№2-гімназія”.У визначенні азимуту кращими стали у молодшій віковій категорії учні СШ№2 та СШ№3. У конкурсі “Розпалювання багаття”, на якому не дозволялося застосовувати допоміжні штучні речовини (папір, сухий спирт…), перемогу здобули у двох вікових категоріях учні СШ№2 Андрій Космірак, Василь Гайдук, Мар’ян Панів, Ростислав Луцуняк, яким вдалося під проливним дощем розпалити справжнє багаття.
Третій день змагань проходив на базі БУТу. У конкурсах “Мапоукладанка” та “В’язання вузлів” кращими стали учні СШ №1 Володимир Крамар та Олена Грицик, у знанні знаків зі спортивного орієнтування – Вероніка Панасевич (СШ №2) та Володимир Крамар (СШ №1), в конкурсі “Краєзнавство рідного краю та України” перемогу у двох вікових категоріях отримали учні СШ №2 Вероніка Панасевич, Марія Савченко, Роман Гурський, Ксенія Шоломіцька. А найкраще виконували пісню на туристичну тематику юні туристи з СШ №3 та СШ №2.
За сумою балів, здобутих в усіх змаганнях та конкурсах третє місце зайняла команда СШ №3, друге місце-команда СШ №1, а школою-переможцем у двох вікових категоріях стала НВК “СЗШ №2-гімназія”.

У змаганнях взяли участь учні 7-А класу (кл. керівник Сенькевич А.О.), 7-Б класу (кл. керівник Іваночко А.В.), 5-А класу (кл. керівник Ключник Г.В.), 6-А класу (кл. керівник Грицків С.М.), 6-Б класу (кл. керівник Король Н.І.). Суддями від школи були: Ластовецький І.Б., Тачівка В.З.

Григорій ДОЛИК, тренер команд НВК”СЗШ№2-гімназія”