6 листопада 2013 року в НВК «СЗШ № 2 – гімназія» у 7- А класі відбувся урок – зустріч «Поезія в серці твоєму і моїм». Уже вдруге до нас завітала член Національної Спілки журналістів, досвідчений редактор, автор понад 100 публікацій і книжок, казок, культуролог, шанувальниця народної вишивки та петриківського розпису Тетяна Неліна.

Семикласники щиро дякували пані Тетяні за незабутню зустріч, просили продовжувати розповідь , дарма що продзвенів дзвінок. На уроці прозвучали виступи дипломантів обласного конкурсу «Сурми звитяг» Ірени Козар та Марічки Хамадан.

Зворушливо виконала пісню на слова Т. Шевченка «Стоїть явір над водою» Настя Михайляк, поема Т.Шевченка «Тарасова ніч» у виконанні Анни Садлівської наповнила серця вдячних слухачів незламністю духу поетового слова. Настя Лужецька підготувала розповідь про Ліну Костенко, але не встигла її виголосити за браком часу. Вірші Ліни Костенко читали Василина Ковалик та Христина Гронська.

Учитель Рязанова Олеся Дмитрівна надала слово нашій гості. Із великим зацікавленням слухали гімназисти Тетяну Павлівну.

У своїх враженнях від проведеного уроку вони писали: « У цій немолодій жінці криється неймовірна віддана любов та жага до життя, кожним своїм словом вона вчить цінувати життя ( Софійка Кіселичник). « Ніхто в класі не нудьгував. Час летів швидко, я й незчувся, як урок закінчився. Після зустрічі з пані Тетяною мені захотілось почати писати вірші . Я полюбив поезію », – пише Андрій Дребот.

Майже всі учні 7- А класу були захоплені грою « Ми – журналісти». Кожен з учасників гри взяв участь у прес- конференції. Звучали назви найрізноманітніших видань і найнесподіваніші запитання. Дітей цікавило : « Що найважче у журналістській професії ? Що таке редагування тексту ? Про кого була написана перша стаття ? Як відчути справжню поезію ?». Відповіді були вичерпні і відверті. Анна Савенко написала, що їй ці дорогоцінні хвилини на незвичайному уроці запам’яталися надовго. Козар Ірена зазначила, що позитив бесіди з Тетяною Павлівною перетворився на гарний настрій.

Деякі поради нашої гості я спробую використовувати вже з наступного дня.

Семикласників зачарувало хобі пані Тетяни – петриківський розпис. Розглядаючи малюнки, діти були вражені їх красою та різноманітністю. Комусь захотілося писати вірші, комусь – малювати, хтось змінив своє негативне ставлення до поезії. Дитячі душі наповнювалися світлом, добром, радістю. Любов до слова, до краси, до людей і світу об’єднувала нас.

Тож чекаємо Вас неодмінно наступного року , Тетяно Павлівно, з нетерпінням, бо « поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі …».

Савчин Остап 7-А клас