Арт-терапія – залучення дитини до мистецтва

IMG 20150321 101430 1

IMG 20150321 101430 1Арт-терапія дає змогу самостійно висловлювати свої почуття, потреби та мотивацію своєї поведінки, діяльності і спілкування, необхідні для її повноцінного розвитку та пристосування до навколишнього середовища. Через малюнок або інший вид творчої діяльності дитина може «виплеснути» негативні та поділитися позитивними емоціями.

 

Арт-терапія включає музикотерапію, піскову терапія та казко терапію.

Власне, пісочна терапія має на меті творче самовираження людини. Робота з образами у пісочній терапії сприяє самопізнанню, особистісному зростанню, розкриттю творчих ресурсів тощо. Уже давно доведено, що сіль, пісок і вода, як природні матеріали, наділені унікальними властивостями і здатні викликати образи певного характеру, які мають терапевтичний вилив на психіку дитини.

 

Досвід свідчить, що під час ігор з піском діти:

*     отримують велике емоційне задоволення;

*     удосконалюють координацію рухів, дрібну моторику, орієнтацію у просторі;

*     проявляють вербальну і невербальну активність, допитливість у пошуково-дослідницькій діяльності;

*     формують навички позитивної комунікації;

 

{gallery}art2014{/gallery}

Усі ці переваги ігор з піском дали змогу використовувати пісочницю з педагогічною метою. Перенесення традиційних педагогічних занять у пісочницю дає значний виховний та освітній ефект порівняно зі стандартними формами роботи з дітьми.

 

21.03.2015р. була проведена арт-терапія для майбутніх першокласників та їхніх батьків. Діти із великим задоволенням малювали клеєм улюблених героїв та створювали творчі шедеври за допомогою піску у чарівній пісочниці. Кожна дитина мала змогу представити свою проектну роботу та отримати за це чарівні аплодисменти своїх майбутніх однокласників.

 

Поширити: