Як запобігти комп’ютерній залежності дитини

DSC 7373 640x401

DSC 7373 640x40114 березня на базі НВК «СЗШ №2-гімназія» відбулось засідання  міського методичного об’єднання класних керівників 5-11 класів. Темою послугували резонансні події сьогодення – зростання соціальної та психологічної напруги навколо теми підліткових суїцидів і поводження дітей у всесвітній мережі.

       Представники психологічної служби міста Шубеляк О.О., Кулигіна В.О., Даниляк І.Л. інформували вчителів щодо історії виникнення, методів розповсюдження та засобів запобігання поширення небезпеки серед підлітків.

     Також класні керівники на собі випробували, запропоновані психологами, методи впливу на дитячу психіку, якими користуються куратори з соцмереж. Учасники методоб’єднання отримали пам’ятки-поради для батьків «Як запобігти комп’ютерній залежності дитини».

{gallery}metod{/gallery}

Пам’ятка конструктивного діалогу з підлітком

üПозбавтесь перфекціонізму щодо дітей – не переоцінюйте можливості дитини, не намагайтесь в ній реалізувати те, що самі не змогли зробити у свій час

üУникайте гіперконтролю та гіперопіки над дітьми – намагайтесь зробити цей процес максимально м’яким, запитуйте дитину чи можна ввійти в її особистий простір (кімнату, сторінку ВК…) і пояснюйте чому ви це хочете зробити («Я хвилююсь за тебе. Так мені буде спокійніше»)

üПідтримуйте своїх дітей щохвилини, зокрема хваліть, обіймайте, кажіть, що вони потрібні і бажані

üЦікавтесь життям своїх дітей не «для галочки», а щоб ПОЧУТИ і ЗРОЗУМІТИ проблеми, які є у ваших дітей

üНе порівнюйте своїх дітей з іншими! Дайте їм можливість рухатись у своєму темпі та напрямку. Навіть якщо сусід Петрик в першому класі знав табличку множення, а Ваша дитина в шостому не може її пригадати, зате має прекрасні результати в поетичній творчості, не змушуйте її ламати себе, поясніть для чого це їй потрібно і запитайте її власну думку щодо цього

üЗапитуйте думку дитини при вирішенні суттєвих питань, радьтесь з нею

üДопоможіть своїй дитині, особливо у підлітковому віці, організувати раціонально свій час без перенапружень та лінощів. Вживайте заходи, які могли б упорядкувати життя дитини, організуйте життя в сім’ї так, щоб воно стало більш передбаченим та менш напруженим

üЩоденне «живе спілкування» батьків з дітьми допоможе уникнути синдрому непотрібності підлітка. При спілкуванні необхідно використовувати «Я-висловлювання», а саме:

 • Я хвилююсь за тебе…
 • Я хочу тобі допомогти…
 • Я не хочу з тобою сваритись…
 • Я тобі вірю…
 • Я знаю, що ти зможеш…
 • Я впевнена, що в тебе вийде…
 • Мені шкода, що з тобою таке сталось…
 • Добре що ти мені розповів…
 • Давай разом знайдемо рішення цієї проблеми…
 • Я тебе почув (-ла)…
 • Що я повинен (-на) зробити, щоб: тобі стало краще, ти виконав прохання?
 • Чим я можу тобі допомогти тут і зараз?

ü  Покажіть дітям зразки культурного дозвілля та спільного проведення часу (театр, кіно, прогулянки парком, пікніки, ігри для сім’ї, які не залежать від коштів і т.д.)

ü  Якщо Ви хвилюєтеся за поведінку Вашої дитини в інтернеті, рекомендуємо встановити програму «Батьківський контроль» і домовитись з дитиною стосовно часу проведеного в інтернеті та контролювати виконання домовленості

Поділитись цим: