В НВК «СЗШ № 2 – гімназія» м. Трускавця відбувся міський семінар вчителів української мови та літератури

DSCN8668 113 березня 2014 року на базі навчально-виховного комплексу «СЗШ № 2 – гімназія» м. Трускавця відбувся міський семінар вчителів української мови та літератури міста на тему «Формування життєвих компетентностей учнів на уроках української мови та літератури засобами художнього слова та шляхом впровадження інноваційних технологій».

Захід проходив у рамках шкільної акції «Ім’я Шевченка стукає в серцях», присвяченої 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. Учасники семінару відвідали урок української мови у 8-А класі (вчитель Попадинець М.М.) на тему «Звертання. Поширені і непоширені. Розділові знаки при звертанні» та урок позакласного читання з української літератури у 6-Б класі «На шляху до Кобзаря» (за твором Панаса Мирного «Пригода з «Кобзарем»), який провела вчитель Іваночко А.В. Потім на екскурсію у Шевченкову світлицю запросили всіх присутніх учні 9-Б та 11-А класу під керівництвом Гриник О.М.

А в актовій залі учні 8-А класу разом із вчителями української мови та літератури Мількович М.М., Рязановою О.Д. та вчителем музичного мистецтва Дробчаком О.М. запропонували для перегляду цікаву інсценізацію твору Тараса Шевченка «Гамалія».

Директор НВК«СЗШ № 2 – гімназія» Гудзеляк Р.З. привітав учасників семінару і повідомив про акцію «Ім’я Шевченка стукає в серцях», яка об’єднала всю шкільну родину і залучила її до пізнання глибин Шевченкової мудрості. Заступник директора з навчально-виховної роботи Кремко Л.Й. зазначила, що метою кожного семінару є обмін досвідом, і вчителі української мови та літератури НВК «СЗШ № 2-гімназія» на уроках і виховних заходах продемонстрували своїм колегам модель ефективного навчально-виховного середовища для формування та розвитку ключових компетентностей учнів на основі осмислення життєвого досвіду та творчості Кобзаря.

Завідувач відділу освіти Шубак М.І. акцентував увагу учасників семінару на важливості проведення таких зустрічей, що сприяють підвищенню професійної майстерності вчителя, та наголосив на необхідності тіснішої співпраці між школами міста, яка є складовою іміджу освіти Трускавця.

{gallery}seminar_ukr_2014{/gallery}

Татаревич Г.В., завідувач методичного кабінету, аналізуючи акцію «Ім’я Шевченка стукає в серцях», сказала про те, що такі заходи є своєрідним щепленням сучасному суспільству, вони скорочують дистанцію між громадою і Шевченком. Педагогам, на думку Татаревич Г.В., вдалося провести семінар без ювілейного шумовиння, не перетворити його на стандартні урочистості.

Методист методичного кабінету Гаврилик Ж.І. детально проаналізувала відкриті уроки та заходи, зауважила активність учнів, їх зацікавленість темою, вміння школярів оперувати набутими знаннями в конкретних ситуаціях, обгрунтовано висловлювати свої думки.

Оригінальність підходу педагогічного та учнівського колективів НВК «СЗШ № 2-гімназія» до святкування Шевченківського ювілею, зокрема в організації шкільної акції, відзначила спеціаліст відділу освіти Сенишин Н.С., яка також висловила подяку вчителям за клопітку творчу роботу зі школярами в осмисленні життя і творчості Тараса Шевченка.

Учасники семінару обмінялись враженнями від проведених уроків та позакласних заходів у контексті запропонованої теми і висловили думку, що основою оновленого змісту освіти є формування ключових компетентностей, які орієнтовані на розвиток особистості, підготовленої до успішної адаптації в соціумі та на ринку праці.