Завдання конкурсу “Ерудит”

347584404 w0 h0 18.859

347584404 w0 h0 18.859 Завдання конкурсу “Ерудит”

1. Від імені визначного персидського математика, географа, історика та астронома Абу Абдулла Абу Джафар Мухаммад ібн Муса аль-Хорезмі походить один із базових термінів інформатики.

2. Травоїдні ссавці дамани вміють лазити по деревах і прямовисних скелях. А завдяки деякій особливості своїх лап вони періодично можуть робити те саме, що нерідко відбувається з популярним видом техніки. Що саме?

3. Дослідження, проведені в лондонських офісах, показали, що серед знахідок всередині цього пристрою 15 % припадає на кукурудзяні пластівці, 15 % – на ласощі, 7 % – на макарони. По 1 % – на олівцеву стружку, нігті, комах, волосся.

4. Одного разу гарвардський студент зламав базу даних університету і почав виставляти на свій сайт фотографії студентів. Протягом кількох годин ресурс відвідало півтисячі людей. Так народилася вона.

5. 1992 року Олександр Тарбєєв листувався з дівчиною з Німеччини на ім’я Бетіна Куншт, у якої на той час ще не було комп’ютера. Натхненний листами Бетіни, він створив те, з чим ви зустрічаєтесь у текстових редакторах. Назвіть професію Олександра.

Поширити: