Vivat, ЄС! Чехія – 2012

Чехія – 2012. Vivat, ЄС!

Четвертий рік поспіль в Трускавці проходить міський конкурс на краще представлення країн Євросоюзу серед учнів 8-11 класів. Цього року НВК “СЗШ № 2 – гімназія” представляла Чехію. Конкурс відбувся на високому організаційному рівні. І знову ми отримали перше місце. Школярі творчо підійшли до поставлених завдань конкурсу, показали високу майстерність, знання фактичного матеріалу про ЄС.

 

Учні демонстрували творче перевтілення на сцені, декламували, танцювали. Барвисті костюми, вишукане вбрання героїв різних епох вражали красою і достовірністю. Фінал виступу вразив глядачів прямим включенням із Чехією (живим скайп-спілкуванням з учнями української недільної школи у Празі). Неочікуваним для всіх було запрошення директора цієї школи до Праги на екскурсію учнів та вчителів НВК «СЗШ№2-гімназія».

 

…На шкільному подвір’ї  пожвавлений рух. Зібралася група з 40 туристами. Сьогоднішній дощовий вечір обіцяв здійснення давньої мрії. Ми (15 учнів та 25 педагогів) побачимо Будапешт і Прагу. Схвильовані батьки дають останні настанови-благословення.  Отже,  вирушаємо!

Величезний автобус з водіями-професіоналами мчить по ужгородській трасі до кордону Чоп. Перевірка документів, перші ускладнення,  дзвінок за допомогою до батьків, швидке вирішення проблеми – і ми знову в дорозі.

Ранковий Будапешт зустрів нас сонечком і квітами. Неперевершений екскурсовод  Золтан, великий патріот своєї країни, невтомно показував нам красу величавого Будапешта.  Вид на ланцюговий міст, королівська фортеця, парламент, мозаїчна стелла з часів Римської імперії, церква св. Матіаса, базилика св. Ігитвана.  Ми розглядали красу Пешту та Буди. Екскурсія завершилася прогулянкою по нічному Дунаю на затишному кораблику при свічках. Відпочинок у готелі «Берлін». Завтра нас чекає Злата Прага.

Описати Прагу неможливо, треба побувати в цьому чарівному містичному місті. Вражаюча готика XIII сторіччя, дивовижна архітектура за правління Карла ІV, який був не тільки чеським королем, але й римським імператором. Прага – одне з найбагатших міст Європи. Ще в 1348 році у Празі був заснований університет, названий на честь Карла. Нам було приємно зустрітися з випускницею нашої школи, яка студіює у Празі.

Прогулянки по Карловому мосту і загадування заповітних бажань біля пам’ятника Яну Неполуцькому, кафедральний собор св. Віта, Лоретта (копія дому Діви Марії), Страйвський монастир зі знаменитою бібліотекою, Градчанська площа, костел св. Миколая, зміна караулу біля президентського палацу, ратуша Старого міста і куранти, виготовлені майстром Ганушем у 1490 році. Та хіба ж можливо усе це описати?!

Мандрівка залишила незабутні враження. До наступної зустрічі з країною ЄС.

Учнівське самоврядування НВК «СЗШ№2-гімназія»

Поділитись цим: